Scholé tvoří několik dobrých duší. O nich pár vět níže:

Statutární zástupci spolku:

Jmenuji se Elva Frouz a coby trvalý jáhen se zabývám zejména osobním doprovázením v duchu kontemplace. Žiji s rodinou v otevřeném domě Komunity Noe na barokní faře v Holostřevech na Tachovsku, kde od roku 1998 pořádáme různé druhy setkání, kurzů a duchovních obnov, jejichž společným jmenovatelem je kultivace laskavé pozornosti. Jsem vděčný, že v těsném sousedství fary pomalu ožívá objekt bývalé školy, který se stane naším sesterským domem.

Jmenuji se Karel Ježek, jsem vědec a učitel, a na Lékařské fakultě v Plzni studuji mechanismy paměti v mozku. Po nedávném návratu z mnohaletého pobytu v zahraničí jsem hledal způsob, kterým v novém působišti lépe propojit světy exaktní vědy a duchovna. Projekt spolku Schólé tento cíl naplňuje a rozvíjí – chci se podílet na vybudování unikátního prostoru pro společné hledání souvislostí spirituality, vědy a umění.

Jmenuji se Monika Šatavová, žiji v Praze a od roku 1988 působím v různých občanských iniciativách v oblasti ochrany životního prostředí, lidských práv, hospicové péče i péče o veřejný a politický prostor. Profesionálně se věnuji ekonomickým, daňovým, právním, politickým a organizačním otázkám zejména ve sféře působení neziskových organizací a gastronomii. Zajímá mne umění a křesťanská duchovní praxe, meditace a kontemplace.

Manželé Zemenovi

Scholé také tvořili:

Jmenuji se Magdalena Ulipová a čtyři roky jsem byla předsedkyní spolku (respektive tři roky to vedla Fictumová ;). Pod mou agendu spadalo na začátku skoro všechno, od svolávání schůzek až po natahování omítek. Naštěstí už se jednotlivých rolí ujali větší profíci a já mohu vědět, že dílo je v dobrých rukou. Mým úkolem v tom všem bylo dát čas a pozornost zasazení semínka, zalévání a (ne)trpělivé opečovávání, aby naše dílo vydalo první zelené lístečky. Přeju Scholé, aby její plody byly co nejsladší a přinášely radost!