Hory v tichu – termíny na novou sezónu

Na ročník Hor v tichu 2021 se můžete hlásit na stránkách www.horyvtichu.com. Pár volných míst ještě je!


Kurzy kontemplace na doma – nové termíny!

20.dubna – Kurz kontemplace na doma – duben jednodenní (cena 500,- kč, přihlašujte se přes kurzy@schole.cz, kapacita 10 účastníků)

——— VÝROČNÍ ZPRÁVU za rok 2020 si můžete prohlédnout zde. ——————-

KURZY KONTEMPLACE  – Proběhlo, nebo proběhne v nejbližším možném termínu:

KONTEMPLATIVNÍ EXERCICIE s Petrem Vacíkem SJ – zrušeno z epidemiologických důvodů, přesunuto na nejbližší možný termín

Holostřevy, 14.-18. října 2020, středa 18:00 – neděle 15:00

Klasický kurz kontemplativních exercicií vhodný jak pro začátečníky tak pro pokročilé. Petr Vacík vede tyto kurzy obvykle v Kolínském klášteře. Toto je první kurz, který povede také v Holostřevech.

Pro začátečníky bude možnost projít zácvikem do metody kontemplativní modlitby, pro pokročilejší to bude možnost intenzivní praxe a duchovního doprovázení. Tento kurz se koná na barokní faře Komunity Noe, podmínky jsou tedy zatím o něco více polní než třeba v Kolínském klášteře. Bude se jednat o skupinu maximálně 12 účastníků.

Cena kurzu 2.400,- Kč zahrnuje ubytování, stravu a kurzovné. Více informací a jak se přihlašovat, naleznete zde.

Kontemplativní a meditační kurzy Hory v tichu

Nabízíme čtyřdenní a týdenní intenzivní duchovní cvičení v tichu hor, které probíhají na Šumavě, v Krkonoších, Dolomitech nebo Francouzských Alpách.

Více informací naleznete na stránkách www.horyvtichu.com. Zde také naleznete jednoduchý formulář k přihlašování na jednotlivé kurzy.

Zveme vás k objevování vnitřního ticha za pomoci chůze horami.

Elva a Káča

Aktualizace: některé jarní kurzy musely být bohužel z důvodu koronavirové situace zrušeny. Ale máme pro vás náhradní alternativu a to online verzi!

Ženy v tichu

Pobyt v tichu v ženské skupině – různé formy meditace, cvičení, toulky krajinou… Půvabné místo Chlum u Volar – na dohled Přírodní rezervace Mrtvý luh (Cena: 4500,- Kč, vegetariánská strava )

Doprovázející: Káča Slabová a Julie Romenskaya
Počet účastnic: 8-10

Pokud máte zájem o bližší informace, či byste si rády předběžně zamluvily místo, dejte prosím vědět na e-mail info@schole.cz

Jarní ženy v tichu – bohužel zrušeno
Chlum u Volar
2.- 5. dubna 2020

Letní ženy v tichu – úspěšně proběhly
Chlum u Volar
18. – 21. června 2020

Rekonstruujeme dům jako zázemí pro kurzy a další

Rozhodli jsme se vytvořit nejen pro aktivity Scholé trvalé zázemí v objektu bývalé školy v obci Holostřevy na Tachovsku. Opravený dům bude hostit vícedenní kontemplativní kurzy a duchovní cvičení, sebepoznávací a vzdělávací pobyty, koncerty, výstavy, semináře a dílny. Dům bude dále nabízet možnost individuálního pobytu v tichu v oddělených apartmá pro potřeby sebepoznávání, tvorby či odpočinku.

Vzniknou zde prostory pro kvalitní ubytování dvaceti až třiceti lidí, kuchyně a společná jídelna. V podkroví bude společenský sál. V sousedství objektu je barokní areál fary se sídlem partnerského spolku Komunita Noe, gotický kostel svatého Mikuláše a krajina podhůří Českého lesa.

Ve všech těchto oblastech se spolek Scholé může opřít i o tradici akcí, pořádaných od roku 1998 spolkem Komunita Noe v areálu fary, protože oba spolky jsou personálně úzce propojeny. Pořadatelské aktivity obou spolků probíhají  již nyní v těsné koordinaci.

Spolupracujeme se sousedy

Přes úzkou silnici stojí areál barokní fary, domov Komunity Noe. Místo, kde jsme se jako Scholé potkali, vznikli a které máme neskutečně rádi. Díky tomuto zázemí, především díky rodině Frouzů, se máme kam uchýlit, když se ještě v našem domě nedá v zimě bydlet.

Úzce spolupracujeme již teď na akcích a poskytujeme si vzájemně podporu. Jedním z takových příkladů je multižánrový festival Holostok, který probíhá v areálu fary a návštěvníci se můžou jít podívat na výstavu obrazů v prostorách Scholé.

Rádi bychom se také stali přirozenou součástí vesnice a byli v úzkém kontaktu s místními obyvateli. Mnozí z nich zažili podstatnou část historie této budovy.