Opravujeme dům

Rozhodli jsme se vytvořit nejen pro aktivity Scholé trvalé zázemí v objektu bývalé školy v obci Holostřevy na Tachovsku. Opravený dům bude hostit vícedenní kontemplativní kurzy a duchovní cvičení, sebepoznávací a vzdělávací pobyty, koncerty, výstavy, semináře a dílny. Dům bude dále nabízet možnost individuálního pobytu v tichu v oddělených apartmá pro potřeby sebepoznávání, tvorby či odpočinku.

Vzniknou zde prostory pro kvalitní ubytování dvaceti až třiceti lidí, kuchyně a společná jídelna. V podkroví bude společenský sál. V sousedství objektu je barokní areál fary se sídlem partnerského spolku Komunita Noe, gotický kostel svatého Mikuláše a krajina podhůří Českého lesa.

Ve všech těchto oblastech se spolek Scholé může opřít i o tradici akcí, pořádaných od roku 1998 spolkem Komunita Noe v areálu fary, protože oba spolky jsou personálně úzce propojeny. Pořadatelské aktivity obou spolků probíhají  již nyní v těsné koordinaci.

Organizujeme kurzy a duchovní cvičeníHory v tichu

“Většinu času jsme obklopeni vnějším hlukem a naplněni hlukem vnitřním. Skryt za tímto hlukem JE PROSTOR. Když si dovolíme ho zakusit, můžeme se dotknout toho, kdo ve skutečnosti jsme. Když se naučíme ho obývat, zjistíme, co to je být skutečně DOMA. Zveme vás k objevování vnitřního ticha za pomoci chůze horami.”

Kurzy a duchovní cvičení jsou určeny komukoli, kdo se zajímá o vnitřní cestu a je otevřen vlastnímu vývoji. Vycházejí vždy ze vstupních zkušeností zájemců a jejich specifických záměrů. Dle zaměření se některé konají ve vybraných interiérech, jiné v otevřené horské přírodě.

Těšíme se velice. Průvodci – Elva a Káča Slabová

Osobní doprovázení

Elva Frouz, člen spolku Scholé, nabízí osobní doprovázení a terapie. Více informací přímo na jeho stránkách www.elvafrouz.cz.


Spolupracujeme se sousedy

Přes úzkou silnici stojí areál barokní fary, domov Komunity Noe. Místo, kde jsme se jako Scholé potkali, vznikli a které máme neskutečně rádi. Díky tomuto zázemí, především díky rodině Frouzů, se máme kam uchýlit, když se ještě v našem domě nedá v zimě bydlet.

Úzce spolupracujeme již teď na akcích a poskytujeme si vzájemně podporu. Jedním z takových příkladů je multižánrový festival Holostok, který probíhá v areálu fary a návštěvníci se můžou jít podívat na výstavu obrazů v prostorách Scholé.

Rádi bychom se také stali přirozenou součástí vesnice a byli v úzkém kontaktu s místními obyvateli. Mnozí z nich zažili podstatnou část historie této budovy.